Aprilia Racing i Gulf mierzą wysoko w MotoGP

Aprilia Racing, czyli sztandar techniczny grupy Piaggio, łączy siły z wiodącym producentem środków smarnych Gulf, nawiązując wieloletnią współpracę celem uczestnictwa w największych zawodach motocyklowych na świecie.

Po dwóch latach współpracy na wyższych szczeblach światowych zawodów motocyklowych – Mistrzostw Świata Superbike – kultowa marka Gulf oraz Aprilia Racing dzięki nawiązaniu wieloletniej współpracy wspólnie kontynuują rozwój poprzez krok na szczyt wyścigów motocyklowych – MotoGP.

Gulf to jedna z najlepszych marek na świecie oferująca zarówno sprzedaż detaliczną paliw, jak również środków smarnych, posiadając przy tym bogate portfolio produktowe we wszystkich sektorach, poczynając od motoryzacyjnego aż po przemysłowy. 

Aprilia Racing & Gulf

„Szansa na uczestnictwo w MotoGP jako główny partner Aprilia Racing to kolejne logiczne posunięcie po Mistrzostwach Świata klasy Superbike” – tłumaczy Wiceprezydent Gulf, Frank Rutten. „Aprilia odnosi liczne sukcesy w wyścigach, z kolei Gulf posiada długą historię sukcesów w motosporcie.  Robimy krok naprzód do klasy Grand Prix z producentem, który odpowiada naszemu etosowi jakości, wytrwałości, pasji oraz chęci rozwoju.”

Uczestnictwo Gulf w tym wyzwaniu postrzegane jest jako niebywale korzystne posunięcie.

„Niezmiernie nam miło współpracować z Gulf” – podsumowuje Dyrektor Generalny Aprilia Racing, Massimo Rivola. „Jest to kultowa marka posiadająca szeroki zakres produktów i świetną historię wyścigów. Z przyjemnością napiszemy kolejny rozdział tej historii w nadchodzących latach. Bardzo się cieszę, że Gulf będzie współpracować z Aprilia Racing w nadchodzących kampaniach MotoGP. Bardzo ekscytującym będzie oglądać, jak te wspaniałe marki wzajemnie pomagają sobie w rozwoju.”

Grupa Piaggio, której sztandarem technicznym jest Aprilia Racing jest jednym z największych na świecie producentów motocykli, sprzedającym ponad 550 000 motocykli rocznie, w tym marki takie jak Vespa, Gilera, Moto Guzzi oraz Piaggio.

Produkty motocyklowe Gulf  mają szeroki zakres zastosowań, , począwszy od skuterów i motocykli o małych pojemnościach, a  kończąc na klasie Superbike. Gulf od dawna wykorzystuje motosport jako środek wspomagający rozwój oraz testy nowych produktów. Uczestnictwo w MotoGP razem z Aprilia Racing zwiastuje dalszy rozwój technologii w zakresie produktów motocyklowych Gulf, ponieważ ma na celu zdobywanie nowych, wschodzących rynków, jak również wzmacnianie swojej pozycji na już istniejących.

Aprilia w 2019 roku koncentruje się na rozwoju w MotoGP, chcąc być w ogniu wydarzeń. W tym celu w styczniu Piaggio zaangażowało byłego Dyrektora Sportowego Ferrari – Massimo Rivola, aby pokierował Aprilia Racing. Angażując dwóch nowych szefów ekipy oraz utalentowanych kierowców, którymi są: Włoch – Andrea Iannone, Hiszpan – Aleix Espargaro oraz Brytyjczyk – Bradley Smith, Aprilia po raz pierwszy sięga po taką ilość zasobów przed rozpoczęciem zmagań w tej mocno konkurencyjnej serii. Kalendarz MotoGP na rok 2019 zakłada wyścigi na pięciu kontynentach, a sezon 2019 rozpoczął się 10 marca w Katarze.

Kalendarz imprez MotoGP w 2019 roku:

Runda 1: 10 marca Katar – Doha/Losail
Runda 2: 31 marca Argentyna – Termas de Rio Hondo
Runda 3: 14 kwietnia USA – COTA
Runda 4: 5 maja Hiszpania – Jerez de la Frontera
Runda 5: 19 maja Francja – Le Mans
Runda 6: 2 czerwca Włochy – Mugello
Runda 7: 16 czerwca Hiszpania – Catalunya
Runda 8: 30 czerwca Holandia – TT Assen
Runda 9: 7 lipca Niemcy – Sachsenring
Runda 10: 4 sierpnia Czechy – Brno
Runda 11: 11 sierpnia Austria – Red Bull Ring
Runda 12: 25 sierpnia Wielka Brytania – Silverstone
Runda 13: 15 września San Marino i Riviera di Rimini – Misano
Runda 14: 22 września Hiszpania – Aragon
Runda 15: 6 października Tajlandia – Buriram
Runda 16: 20 października Japonia – Motegi
Runda 17: 27 października Australia – Phillip Island
Runda 18: 3 listopada Malezja – Sepang
Runda 19: 17 listopada Hiszpania -Valencia