Aprilia Racing – Moto GP

Aprilia Racing, czyli sztandar techniczny grupy Piaggio, łączy siły z wiodącym producentem środków smarnych Gulf, nawiązując wieloletnią współpracę celem uczestnictwa w największych zawodach motocyklowych na świecie.

Gulf Aprilia Racing – Moto GP

Po dwóch latach współpracy na wyższych szczeblach światowych zawodów motocyklowych – Mistrzostw Świata Superbike – kultowa marka Gulf oraz Aprilia Racing dzięki nawiązaniu wieloletniej współpracy wspólnie kontynuują rozwój poprzez krok na szczyt wyścigów motocyklowych – MotoGP.

Gulf to jedna z najlepszych marek na świecie oferująca zarówno sprzedaż detaliczną paliw, jak również środków smarnych, posiadając przy tym bogate portfolio produktowe we wszystkich sektorach, poczynając od motoryzacyjnego aż po przemysłowy. 

„Szansa na uczestnictwo w MotoGP jako główny partner Aprilia Racing to kolejne logiczne posunięcie po Mistrzostwach Świata klasy Superbike” – tłumaczy Wiceprezydent Gulf, Frank Rutten. „Aprilia odnosi liczne sukcesy w wyścigach, z kolei Gulf posiada długą historię sukcesów w motosporcie.  Robimy krok naprzód do klasy Grand Prix z producentem, który odpowiada naszemu etosowi jakości, wytrwałości, pasji oraz chęci rozwoju.”

Uczestnictwo Gulf w tym wyzwaniu postrzegane jest jako niebywale korzystne posunięcie.

„Niezmiernie nam miło współpracować z Gulf” – podsumowuje Dyrektor Generalny Aprilia Racing, Massimo Rivola. „Jest to kultowa marka posiadająca szeroki zakres produktów i świetną historię wyścigów. Z przyjemnością napiszemy kolejny rozdział tej historii w nadchodzących latach. Bardzo się cieszę, że Gulf będzie współpracować z Aprilia Racing w nadchodzących kampaniach MotoGP. Bardzo ekscytującym będzie oglądać, jak te wspaniałe marki wzajemnie pomagają sobie w rozwoju.”

Grupa Piaggio, której sztandarem technicznym jest Aprilia Racing jest jednym z największych na świecie producentów motocykli, sprzedającym ponad 550 000 motocykli rocznie, w tym marki takie jak Vespa, Gilera, Moto Guzzi oraz Piaggio.

Produkty motocyklowe Gulf  mają szeroki zakres zastosowań, , począwszy od skuterów i motocykli o małych pojemnościach, a  kończąc na klasie Superbike. Gulf od dawna wykorzystuje motosport jako środek wspomagający rozwój oraz testy nowych produktów. Uczestnictwo w MotoGP razem z Aprilia Racing zwiastuje dalszy rozwój technologii w zakresie produktów motocyklowych Gulf, ponieważ ma na celu zdobywanie nowych, wschodzących rynków, jak również wzmacnianie swojej pozycji na już istniejących.