Gulf Ford GT ’68 Heritage Edition

Gulf i Ford Motor Company po raz pierwszy łączą siły w ramach innej branży olejów smarowych, opracowując model Ford GT ’68 Heritage Edition

  • Ford GT ‘68 Heritage Edition świętuje zwycięstwo GT40 P/1075 w Le Mans z 1968 i 1969 roku, jednego z niewielu samochodów, który dwukrotnie wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans
  • Najbardziej kultowe wyścigi samochodowe, dzięki którym Ford powraca z nowym modelem Ford GT ‘68 Heritage Edition, charakteryzującym się unikalną kolorystyką Heritage Blue i Heritage Orange

24 sierpnia 2018 roku, Monterey California –

Gulf jest niezwykle dumna, świętując w 2018 roku swoją 50.rocznicę pierwszego zwycięstwa w Le Mans, dzięki legendarnemu Fordowi GT40 i, w ramach punktu kulminacyjnego tej uroczystości, Gulf dołączyła do Forda w celu wyprodukowania nowego modelu Ford GT ’68 Heritage Edition na lata modelowe 2019 i 2020. Kolorystyka Heritage Blue i Heritage Orange honoruje Forda GT40 sponsorowanego przez Gulf Oil – podwozie nr 1075 – które pomogło w  wygranej podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 1968 i 1969 roku.

Gulf oferuje wiele towarów najwyższej jakości z branży naftowej – i jest pierwszą firmą na świecie, która otworzyła stację paliw typu drive-in – po raz pierwszy producent smarów i paliw nawiązał współpracę z globalnym producentem samochodów, aby wyprodukować model samochodu drogowego.

„Wielu twierdzi, że kolorystyka Gulf Oil jest najbardziej popularna w sportach motorowych, napędzanych przez GT40 z 1968 roku, który szybko stał się światową sensacją po tym, jak Ford pokonał swoich europejskich konkurentów nie trzy, ale cztery razy z rzędu”, stwierdził Joe Hinrichs, wiceprezes i dyrektor wykonawczy, operacje globalne. „Postanowiliśmy zaakcentować nowe aerodynamiczne linie Forda GT kolorami Gulf, pozostając wiernymi pierwotnemu zwycięzcy Le Mans – GT40.”

Ford GT ‘68 Heritage Edition został po raz pierwszy zaprezentowany podczas dzisiejszej imprezy Rolex Historic Reunion na torze wyścigowym Laguna Seca w Kalifornii przez Joe Henrichsa z Ford i Ravi Chawla z Gulf. Samochód został umieszczony w specjalnie zaprojektowanym garażu, który zobrazował 50-letni okres sukcesu i zaprezentował Gulf-Ford GT40 nr 1075, zwycięski samochód Le Mans z 1968 i 1969 roku.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Fordem, aby pomóc Gulf w produkcji modelu Ford GT Heritage Edition. Marka Ford odegrała ważną rolę w znalezieniu przez Gulf miejsca w historii motoryzacji i sportów motorowych, co działa także w drugą stronę,” zachwycał się Ravi Chawla, MD z Gulf Oil Lubricants India Ltd, podczas premiery samochodu. „Każde niekwestionowane zwycięstwo Gulf w wyścigu Le Mans było zasługą Forda i oczywiście Gulf Ford GT40 zwyciężył podczas dwóch ostatnich wyścigów Forda spośród czterech kolejnych wyścigów Le Mans w latach 1966-1969. Czy może być coś lepszego niż obie marki wspólnie tworzące ten fantastyczny samochód – współczesnego duchowego następcę niesamowitych modeli Gulf-Ford GT40, który zajął honorowe miejsca podczas Le Mans i Mistrzostw Świata.”

WYJĄTKOWA WSPÓŁPRACA – WYJĄTKOWY SAMOCHÓD

Ford GT ’68 Heritage Edition posiada wnętrze w słynnym kolorze Heritage Blue z grafiką w kolorze Heritage Orange i może być wyposażony w odsłonięty rozdzielony słupek i medalion z grafiką z numerem 9, umieszczone zarówno na masce, jak i na drzwiach. W samochodzie zastosowano unikalne, błyszczące, ciemne, nierdzewne, 20-calowe, jednoczęściowe kute felgi z czarnymi nakrętkami. Pomarańczowe zaciski i srebrne lusterka wsteczne stanowią dopełnienie jego wyglądu.

Limitowana edycja modelu Ford GT oferuje ekskluzywne kolory wnętrza, materiały i wyposażenie. Ebony Alcantara jest szeroko stosowana w całym wnętrzu. Kontrastujące niebieskie i pomarańczowe szwy podkreślają siedzenia i kierownicę wraz z nowoczesnym wytłoczeniem na siedzeniach, inspirowanym oryginalnym zwycięskim samochodem Le Mans’68, jak również przezroczystymi oraz wypolerowanymi, anodyzowanymi łopatkami sekwencyjnej zmiany biegów. Ciemne aplikacje ze stali nierdzewnej o wysokim połysku umieszczone na desce rozdzielczej, ościeżnicy drzwi i  krzyżulcu dopełniają wygląd pojazdu.

Model ’68 Heritage Edition został wyposażony w unikalną seryjną tabliczkę identyfikacyjną z odsłoniętymi matowymi progami drzwiowymi z włókna węglowego, wywietrzniki powietrza i środkową konsolę.

Ograniczone ilości będą dostępne w latach modelowych 2019 i 2020, a od 2020 roku pakiet będzie posiadał opcjonalny numer 6 na cześć zwycięzcy Le Mans z 1969 roku.