Gulf Formula Elite zostaje fabrycznym olejem dla koncernu McLaren Automotive

Gulf z dumą ogłasza, że Gulf Formula Elite jest teraz olejem silnikowym stosowanym na pierwsze zalanie fabryczne we wszystkich supersamochodach i hipersamochodach McLaren Automotive, opuszczających Centrum Produkcyjne McLaren w Woking, Surrey w Anglii.

W ramach długoterminowej współpracy, McLaren Automotive zapewni również swoim klientom dostęp do Gulf Formula Elite, wysokowydajnego oleju silnikowego od swojego preferowanego dostawcy.

Zespoły technologiczne firm Gulf i McLaren Automotive współpracowały razem przy opracowywaniu i testowaniu środka smarnego, oferującego stałą, szczytową wydajność oraz najwyższą ochronę wysokowydajnych silników McLaren V8 i V6 nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Gulf Formula Elite wykorzystuje technologię Thermoshield, aby sprostać rygorystycznym wymaganiom McLaren w zakresie wydajności i sprawności, tworząc wytrzymałą powłokę na wszystkich krytycznych częściach silnika, tym samym zwiększając ochronę przed zużyciem.  Gulf Formula Elite utrzymuje optymalną temperaturę, sprzyjającą rozpraszaniu ciepła, aktywnie zapobiega degradacji oleju i pomaga zapewnić lepszą kontrolę osadów.

Mike Jones, Chief Executive Officer, Gulf Oil International powiedział:

„Nasze partnerstwo techniczne z McLaren Automotive umożliwia firmie Gulf, podzielenie się swoją wiodącą w branży ekspertyzą oraz światowej klasy możliwościami badawczo-rozwojowymi, w celu przyspieszenia rozwoju technologii wysokiej jakości produktów takich jak Gulf Formula Elite”.

„Jesteśmy zaangażowani we wspieranie nieustannego dążenia McLaren Automotive do bycia najlepszymi i jesteśmy podekscytowani możliwością podzielenia się z klientami McLaren naszym najnowszym, światowej klasy produktem – Gulf Formula Elite”.

Gareth Dunsmore, Chief Marketing Officer, McLaren Automotive powiedział:

„Wieloletnia współpraca McLaren i Gulf opiera się na doskonałości technicznej, umożliwiającej otrzymywanie wysokich osiągów, więc jesteśmy zachwyceni, iż klienci supersamochodów i hipersamochodów będą mogli doświadczyć oraz skorzystać z Gulf Formula Elite.”

„Razem z Gulf starannie wybraliśmy i przetestowaliśmy Gulf Formula Elite, aby mieć pewność, że nie tylko ochroni on nasze wysokowydajne silniki, ale pomoże zapewnić trwałe osiągi, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.”

Związek Gulf z McLaren rozpoczął się w 1968 roku i funkcjonował zarówno w Formule 1, serii Can-Am, (ponad 40 wygranych wyścigów) jak i w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w latach 90-tych, ze słynnym McLaren F1 GTR. Te dwie kultowe marki ponownie złączyły siły w lipcu 2020 roku. Gulf będzie również obecny w odbywających się na całym świecie imprezach dla klientów PURE McLaren Automotive oraz w globalnej sieci sprzedawców McLaren Automotive, liczącej obecnie 100 punktów.