BMW Althea WSBK

Gulf Oil International będzie obecny w World Superbike Championship (SBK) w roku 2017 jako partner techniczny ekipy wspieranej przez producenta BWM, Althea BMW Racing. Umowa ta ma pierwotnie potrwać do końca roku 2018.

Zespół, który będzie reprezentował niemieckiego producenta w szalenie konkurencyjnych mistrzostwach świata, przeniósł się do BMW w roku 2016 i był najlepszym ambasadorem marki, który odniósł najwięcej sukcesów w roku 2016.

Althea ma bogatą i pełną sukcesów historię w SBK. Zespół wygrał wiele wyścigów w tych mistrzostwach oraz zgarnął koronę dla najlepszych kierowców i drużynowe mistrzostwo świata w roku 2011 za sprawą kierowcy imieniem Carlos Checa. W tym samym roku zespół otrzymał również wyróżnienia w kategoriach najlepszego zespołu i kierowcy w World Superstock.

„Poprzez nasz program World Superbike nawiązaliśmy istotną współpracę z BMW”, wyjaśnia Frank Rutten, Wiceprezes ds. Międzynarodowych w Gulf Oil. “Są oni jednym z najznakomitszych producentów pojazdów na świecie i naszym priorytetem była kontynuacja relacji z nimi – bez względu na to, co możemy zrobić z innymi zespołami. Jestem zachwycony, że Gulf jest teraz partnerem Althea Racing, który to zespół stale otrzymuje wsparcie BMW w World Superbikes. Mają oni bardzo wiele do zaoferowania jako dodatek do naszej globalnej platformy marketingowej i z niecierpliwością oczekujemy pełnego wrażeń roku 2017.”

Dyrektor Althea Racing, Genesio Bevilacqua, tłumaczy, co dla zespołu oznacza partnerstwo z Gulfem: „Jestem bardzo zadowolony ze współpracy pomiędzy Althea BMW Racing Team i firmą Gulf, która będzie z całą pewnością stała na wysokim poziomie technicznym. Dzięki wykorzystaniu konkretnych produktów stosowanych w wyścigach, mamy na celu osiągnięcie maksymalnej wydajności przez nasze doświadczenie jako zespołu w World Championship. Badania i rozwój we współpracy z Gulfem są zatem dla nas szalenie ważne. W przyszłym roku z całą pewnością będziemy mogli aspirować do osiągania prestiżowych wyników.”

Sezon rozpoczyna się w lutym na Phillip Island w Australii.