Ian King – Dragbike Racing

Gulf jest partnerem Gulf Racing w FIA World Endurance Championship (WEC), wyścigu stworzonym po to, aby maksymalnie przetestować wytrzymałość kierowcy.

Historia zespołu Gulf Racing sięga lat 30. XX wieku, lecz dopiero w latach 60. zespół zaczął paradować w swoich charakterystycznych niebiesko-pomarańczowych strojach. W tym sezonie zespół będzie jeździł Porsche 911 RSR GTE.

Przesyłka pierwszej klasy: Rising Pune Supergiants

Gulf Oil Lubricants India Limited z dumą sponsoruje zespół krykietowy ‘Rising Pune Supergiants’, występujący w Indian Premier League. W składzie drużyny są tak krzepcy zawodnicy jak Kevin Pieterson, Faf du Plassis i Ajinkya Rahane. Zespół jest głównym kandydatem do zdobycia trofeum IPL w tym sezonie.

Szybciej, dalej, mocniej: Gulf Top Fuel Drag Racing Bike

Jesteśmy dumnym sponsorem Gulf Top Fuel Drag Racing Bike, pojazdu tak potężnego, że jest w stanie wyprzedzić pojazd Formuły 1, a także nawet samolot F-16! W roku 2016 zespół Gulf Top Fuel Dragbike wygrał swoje dziesiąte Mistrzostwo Europy, zaś kierowca Ian King zakończył sezon ze swoim rekordem życiowym na Santa Pod Raceway, wynoszącym 5,9646 sekundy przy prędkości 232,57 mph (ok. 374 km/h).

W roku 2016 Ian King pobił lądowy rekord prędkości na długości ćwierć mili (402,336 m), osiągając rekord świata wynoszący 5.83 sekundy.

Gulf ma bogatą historię bicia Lądowych Rekordów Prędkości, która sięga lat 30. XX wieku. Związana jest ona z osobą Aba Jenkinsa, który to pobił wiele światowych rekordów prędkości swoim Mormon Meteorem, w którym używał smarów oraz olejów Gulf. Ten najnowszy rekord w pewien sposób odzwierciedla te osiągnięcia, ponieważ pojazd Iana Kinga jeździ na absolutnie standardowych smarach Gulf – nawet pomimo faktu, że ma on prawdopodobnie najsilniejszy silnik w jakimkolwiek motorze na świecie (szacuje się, że jego moc to coś ponad 1500BHP).