McLaren Racing i Gulf – Monaco Grand Prix

McLaren Racing i partner strategiczny Gulf Oil International zaprezentowali dziś innowacyjną, specjalnie zaprojektowana kolorystykę bolidu McLaren F1, która powstała dla uczczenia historycznego partnerstwa podczas Grand Prix Monako 2021 w dniach 21-23 maja. Ta sugestywna kolorystyka oznacza powrót sportu do jednego z najbardziej charakterystycznych Grand Prix Formuły 1 i przynosi fanom jedną z najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych barw sportów motorowych wszechczasów.

McLaren MCL35M & Gulf Livery – Monaco Grand Prix
Orientation: 1
« z 6 »

McLaren ma głęboko zakorzenioną i odnoszącą sukcesy historię wyścigów z Gulf, a obie marki ożywiły swoje relacje w lipcu 2020 roku, kiedy zespół ogłosił powrót marki jako oficjalnego partnera strategicznego. Barwa retro będzie wyrazem hołdu McLarena dla ponadczasowego projektu Gulf, jednocześnie odzwierciedlając wyścigowe połączenie, które rozpoczęło się w czasach założyciela zespołu, Bruce’a McLarena.

Na cały weekend wyścigowy Grand Prix Monako zespół będzie nosił wyścigową niebieską kolorystykę Gulf wraz z pomarańczowym paskiem, ściśle nawiązującym do klasycznego projektu Gulf. Motyw również będzie obecny na samochodach wyścigowych MCL35M, kombinezonach Lando Norrisa i Daniela Ricciardo. Ponadto Lando i Daniel będą nosić kaski wyścigowe z wykonanymi na zamówienie projektami w stylu retro, specjalnie stworzonymi na tę imprezę.

Grand Prix Monako 2021 nie będzie pierwszym, w którym samochód wyścigowy McLarena będzie nosił kultowe barwy Gulf. McLaren F1 GTR Longtail #41 w barwach Gulf, zajął drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1997 r.

Kluczową cechą tej kampanii jest asortyment towarów szytych na miarę, które pozwalają fanom na posiadanie swojej części specjalnego weekendu. Linia gadżetów, zainspirowana projektem modelu MCL35M w kolorze Gulf, obejmuje całą gamę odzieży drużynowej i lifestyle’owej. Towar z limitowanej edycji można kupić w sklepie McLaren.

Przed weekendem wyścigowym zespół udostępni film bohatera za pośrednictwem swojej strony internetowej i kanałów w mediach społecznościowych, który przedstawia historię kultowego partnerstwa obu marek, jednocześnie przedstawiając fanom historyczne barwy.

Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing, powiedział:

„Będzie to hołd złożony przez McLarena słynnemu projektowi samochodów wyścigowych Gulf. Jesteśmy ogromnymi fanami odważnego projektu, a uderzający błękit Gulf jest jednym z najbardziej lubianych w wyścigach, słynnym kawałkiem kultury, który przemierza poza świat sportów motorowych.

„Design zawsze był ważny dla McLarena – widać to we wszystkim, co robimy, od powrotu do papai po naszą oszałamiającą siedzibę, McLaren Technology Center. Cieszymy się, że możemy to zaprezentować jako zespół i świętować nasze dumne partnerstwo z Gulf w Monako ”.

Mike Jones, dyrektor generalny Gulf Oil powiedział:

„Współpraca między Gulf a McLarenem sięga 1968 roku i jest jednym z najbardziej udanych partnerstw w sportach motorowych. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że możemy oddać hołd temu dziedzictwu poprzez nasz klasyczny projekt malowania podczas Grand Prix Monako, najbardziej spektakularnego i stylowego wydarzenia w kalendarzu Formuły 1.

„Możliwość zobaczenia reakcji Lando i Daniela, a także całego zespołu McLarena na tę barwę, była naprawdę wyjątkowa i cieszymy się, że możemy ją zaprezentować fanom sportów motorowych na całym świecie. Wyróżniające się wyścigowe niebieskie i jaskrawopomarańczowe kolory Gulf są ikoniczne, więc powrót do Formuły 1 i zaprezentowanie barw w Monako z McLarenem to wielkie świętowanie naszego odważnego i kolorowego miejsca w sporcie ”.