Partnerstwo Gulf z McLaren

Partnerstwo Gulf z McLarenem to wieloletnia współpraca w Formule F1 i przy luksusowych supersamochodach.

Gulf jest partnerem światowej sławy zespołu wyścigowego McLaren Racing i firmy McLaren Automotive w zakresie luksusowych samochodów w ramach wieloletniego partnerstwa strategicznego. Partnerstwo łączy dwie renomowane marki, które mają długą i pełną sukcesów historię, i symbolizuje wspólną ambicję wykorzystania innowacji oraz wiodących w klasie zdolności obu marek w celu udoskonalenia zwycięskiej formuły, zarówno na torze, jak i na drogach.

Związek Gulf z McLarenem rozpoczął się w 1968 roku i trwał do końca sezonu 1973, kiedy Gulf i McLaren odnieśli sukces zarówno w Formule 1, jak i w serii Can-Am, w których partnerstwo marek wygrało ponad 40 wyścigów. Partnerstwo zostało następnie odnowione z kultowym McLarenem F1 GTR startującym w barwach Gulf w 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz w światowych wyścigach GT w połowie lat 90.

Od 2021 roku Gulf stanie się preferowanym dostawcą środków smarnych dla McLaren Automotive, a wszystkie samochody będą napełniane olejem Gulf Oil i paliwem zoptymalizowanym pod kątem silników o wysokiej wydajności. Marka Gulf będzie również prezentowana na imprezach PURE dla klientów McLaren Automotive, które odbywają się na całym świecie, u sprzedawców detalicznych oraz  widnieją na strojach drużynowych.

Mike Jones, CEO w Gulf Oil powiedział:

„To bardzo ekscytujące partnerstwo, które przenosi markę Gulf z powrotem do elitarnych wyścigów samochodowych. Książki historyczne są pełne niezwykłych opowieści, które mówią o tym, co Gulf i McLaren osiągnęli w przeszłości. Teraz jesteśmy razem, aby napisać kolejny rozdział tego wyjątkowego partnerstwa.

„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z marką, która podziela nasze przyszłe aspiracje i nasze ambicje w zakresie innowacji zarówno na drogach, jak i na torze. Z niecierpliwością czekamy na współpracę i dalsze rozwijanie wiodących w swojej klasie możliwości zarówno Gulf, jak i McLarena ”.

Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing, powiedział:

„Z radością witamy ponownie firmę Gulf w McLarenie i ponownie łączymy dwie kultowe marki w ramach nowej i ekscytującej współpracy. Gulf jest częścią historii McLarena i jest dobrze znana ze swojej innowacyjności i doskonałości technicznej w branży, co doskonale pasuje do McLarena. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie naszej współpracy w tym sezonie ”.

Mike Flewitt, CEO w McLaren Automotive powiedział:

„Wspaniale jest móc powitać ponownie Gulf po długiej historycznej współpracy, która przez lata była ozdobą wielu samochodów drogowych i wyścigowych McLarena. Firma McLaren ma bogatą historię współpracy z czołowymi w swojej klasie partnerami i cieszymy się, że możemy kontynuować ten trend poprzez odnowioną współpracę z firmą Gulf. Podobnie jak McLaren, nazwa Gulf jest na całym świecie synonimem doskonałości technicznej i innowacyjności oraz ekscytacji związanej z wyścigami i motoryzacją.

„Każdy supersamochód będzie miał paliwo i smary Gulf, kiedy opuści Centrum Produkcyjne McLarena i wiem, że nasi klienci będą zachwyceni, mogąc współpracować z naszym zespołem, mając możliwość bycia jednym z nielicznych, którzy będą mogli personalizować ich supersamochód McLaren w kultowe barwy Gulf ”.

Marka Gulf zostanie zintegrowana z zespołem McLaren Formula 1 od Grand Prix Wielkiej Brytanii 2020 w piątek 31 lipca – niedziela 2 sierpnia. Logo będzie reprezentowane przez personel McLaren F1 przez cały sezon 2020 F1, w tym przez kierowców wyścigowych Lando Norrisa i Carlosa Sainza oraz załogę serwisową McLarena. Logo Gulf pojawi się również na osłonach silników i lusterkach bocznych samochodów wyścigowych McLaren MCL35.